Ks. Roman E.Rogowski, „Siedem dni w Tatrach”

ks12Dzisiaj naszym celem jest zarekomendowanie Czytelnikowi książki, która jest niejako „przedstawicielem” całego szeregu pozycji o zbliżonym charakterze i tematyce. Ksiądz profesor Roman Rogowski – bo o jego książkach tu mowa – jest znanym wrocławskim teologiem i wspinaczem. Całym swoim życiem świadczy o umiejętności łączenia tych dwóch swoich pasji, zaś ich plonem jest piękna literatura mądrościowa. Trzydziestą, a więc jubileuszową książką ks. Rogowskiego o „mistyce gór” – bo taka jest najważniejsza idea tego Autora (zresztą to także tytuł jednej z jego najpiękniejszych książek) – jest niewielka rozmiarami, ale ważna problematyką pozycja pt. „Siedem dni w Tatrach, czyli jak dzisiaj żyć po chrześcijańsku”. W jedynym i niepowtarzalnym stylu ks. Rogowski opowiada o swoich górskich przygodach: o spotkanych ludziach, o górskiej przyrodzie, o chwilach pełnych wysiłku i zadumy nad pięknem gór i nad Mądrością ich Stwórcy – i tak, w sposób niemal niedostrzegalny prowadzi czytelnika od drobiazgu, chwilowego wrażenia – do głębokiej refleksji o człowieku, jego powołaniu i wielkich dziełach Bożych. „Góry są po to, by tam doświadczyć obecności Jezusa, a potem po zejściu z nich żyć Jezusem i dzielić się Nim z innymi” – oto najbardziej zwięźle ujęte przesłanie księdza Rogowskiego.
Każdy chrześcijanin – miłośnik gór z wielką przyjemnością i ogromnym pożytkiem przeczyta tę i inne książki Mistrza; gorąco polecamy!

Ks. Roman E.Rogowski, „Siedem dni w Tatrach, czyli jak dzisiaj żyć po chrześcijańsku”, wyd. Oficyna Wydawnicza W MISJI, Wrocław 2004